Hakkımızda

Sene 1993.

O zamanlar Photoshop 2,5’lar Machintosh Quatra 800’ler vardı. Hayat şimdiki kadar hızlı değildi tabi ki ama biz o yıllarda bugünlerimizin temellerini atmaya başlamıştık bile... Windows 3,1 i de unutmamak lazım.

Gelişimimize renkayrım atölyesinde başladık. Tüm matbaa ve desen ofislerinin çalışmalarını filme çeker, gözün gördüğü renkleri 4 ana renge (CMYK) ayırırdık. Matbaacı ve desinatör birçok dostumuz oldu.

Gün geldi elimizde kağıt, çantamıza renkli kalemler kapı kapı dolaştık. Bursa da çok dükkan gezdik. Müşterilerimizin yanında yazdık çizdik. Ne sözleşme, ne mail, ne renkli çıktı. Bastık teslim ettik teşekkürü kaptık. Gülen yüzler mutlu insanlar bizi daha da mutlu etti.

Zamana ayak uydurmayı kendimize merak edindik. Yeni bir şeyler çıktı biz hep ordaydık. Dijital çağda, dijital baskı ve fotoğrafı da es geçemezdik. Nikon'la tanıştık. Aşık olduk. Stüdyo kokusunu içimize sindire sindire çektik. Diaları dram scannerlarda taradık. Küçücük diadan nasıl oluyor da kocaman bina giydiriliyor diye şaşırmadık mı? Şaşırdık.

Bu geçen zaman içerisinde bir eksiklik var dedik kendimize. O kadar iş yapılıyordu ama bir yandan da çok hızlı tüketmeye başlamıştık. Bize göre REKLAM daha güzel yapılmalıydı. Reklam veren neden kafası karışık, kapı kapı geziyordu.

Tasarımını, Fotoğraf Çekimini, Baskısını bir yerde yapabileceği, sorduğu soruya cevabını alabileceği bir yer olmalıydı. Olacaktı da.

Sene 2010

O yer Bursa da doğdu; Bursa Dijital Reklam ve Tanıtım Hizmetleri.

Farklı bir şey yapmadık, sadece bildiğimizi yapmaya başladık. Hizmetimizi nereye verdiysek o tuttu birine daha bizi önerdi. O birine daha... O birine daha... Kısa sürede çok iş yaptık. Ama yapacaklarımızın sadece başlangıcı...

Biz hep farklı düşündük. Müşterimizin yerine kendimizi koyduk. Bazen köfteci olduk, bazen fabrikatör... Çok geceledik, çok sabahladık. İşi kaliteli teslim etmek bütün yorgunluğumuzu aldı.

Genç kadromuz ve zihni-sinir çalışmalarımızla sizinle de en yakın zamanda bir yerlerde karşılaşacağımıza eminiz. Ya biz sizi bulacağız ya da biri bizi size tavsiye edecek...

Görüşmek Dileğiyle,
Murat KOÇDEMİR
Bursa Dijital Reklam ve Tanıtım Hizmetleri